Let’s get started
By clicking ‘Next’, I agree to the Terms of Service
and Privacy Policy
Jobs / Job page
Tehnician Laborator image - Rise Careers
Job details

Tehnician Laborator

Căutăm un coleg care să ocupe rolul de Tehnician Laborator în cadrul departamentului nostru de Calitate din Timișoara.

Profită de oportunitatea de a te alătura unei echipe energice și entuziaste!

Responsabilitati:

  • Efectuează anlize specifice cerințelor de client;
  • Participă la analize de cauză, întocmește rapoarte în urma analizelor;
  • Efectuază verificări periodice la produse/echipamente (simulări zilnice, microsecțiuni);
  • Asigură întreținerea și calibrarea la timp a echipamentelor;
  • Interpretează mesajele de eroare generate de echipamentele de test;
  • Prelucrează, întelege și discută cerinta de laborator primită cu persoana în cauză.

Cerințe:

  • Studii medii, școală profesională (ex. Liceu electronică, electrotehnică);
  • Cunoștințe standarde IPC (A600-A610);
  • Cunoștințe desen tehnic;
  • Cunoștințe laborator (microsecțiuni, teste de forță, teste de solderabilitate);
  • Masurători dimensionale (2D,3D);
  • Ms Office – nivel mediu.

Beneficii:

  • Prime anuale;
  • Training inițial;
  • Mediu de lucru competitiv.

Dacă ești o persoană responsabilă care dorește sa facă parte dintr-o echipa dinamică care își desfășoară activitatea într-un mediu multinațional, te rugăm să aplici și online direct pe site-ul nostru, căutând titlul job-ului: Tehnician Laborator.

Toate persoanele care corespund profilului, vor fi contacte in maxim 3 săptămâni.

DRÄXLMAIER Group Glassdoor Company Review
4.0 Glassdoor star iconGlassdoor star iconGlassdoor star iconGlassdoor star icon Glassdoor star icon
DRÄXLMAIER Group DE&I Review
No rating Glassdoor star iconGlassdoor star iconGlassdoor star iconGlassdoor star iconGlassdoor star icon
CEO of DRÄXLMAIER Group
DRÄXLMAIER Group CEO photo
Fritz Dräxlmaier
Approve of CEO

Like Mona Lisa, this Lisa retains her reputation for the renown. In German automotive circles, connoisseurs recognize Lisa Dräxlmaier's contribution to what's inside a car. The company makes complete interiors (cockpits, center consoles, door pane...

4 jobs
MATCH
Calculating your matching score...
TEAM SIZE
DATE POSTED
August 4, 2023